//Christopher French w Warszawie

Christopher French w Warszawie

Niewielu na świecie jest ludzi, którzy podejmują się zbadania wszelkich, najbardziej nawet niedorzecznych zjawisk. Należy do nich z pewnością profesor Christopher French, którego poznałem kilka lat temu podczas Europejskiego Kongresu Sceptyków w Budapeszcie. Autor dziesiątek niezwykle pomysłowych eksperymentów, badacz konfrontujący się twarzą w twarz z „gwiazdami” parapsychologii, jasnowidzami, były redaktor naczelny Sceptic Magazine nie ustaje w odkrywaniu tego, co może nam się wydawać dziwne i tajemnicze. Na zaproszenie Klubu Sceptyków Polskich, w ramach „Horyzontów Poznania SWPS” już za kilka dni wygłosi wykład w Warszawie, a Tomaszowi Witkowskiemu przypadł w udziale zaszczyt prowadzenia spotkania i dyskusji z nim. Tego naprawdę nie można przegapić! Szczegóły poniżej.

 

Dziwna nauka: wstęp
do psychologii anomalistycznej

24 czerwca 2014 r., wtorek, godz. 17.30

aula improf. Tadeusza Tomaszewskiego, SWPS w Warszawie, ul.Chodakowska 19/31

Odkąd sięgniemy pamięcią, w każdym znanym społeczeństwie pewna część populacji donosiła o niezwykłych doświadczeniach, z których wiele nazwalibyśmy dziś paranormalnymi. Czy zjawiska paranormalne rzeczywiście istnieją? Czy też wiara i doświadczanie zjawisk pozornie paranormalnych może być w pełni wytłumaczalne z punktu widzenia psychologii?

Prof.Christopher Ch. French – jest szefem Jednostki Badawczej Psychologii Anomalistycznej na Wydziale Psychologii w Kolegium Goldsmiths Uniwersytetu Londyńskiego. Jest autorem ponad 120 artykułów i publikacji o tematyce szeroko związanej z psychologią. Głównym obszarem jego badań jest psychologia wiary w zjawiska paranormalne i doświadczenia anomalne.

„Horyzonty poznania SWPS” – cykl comiesięcznych debat, podczas których przyrodnicy i humaniści z Polski
i zagranicy opowiadają o swoich badaniach i poglądach. Sprawdź, czemu ich pomysły wymykają się tradycyjnej nauce i pomagają przekraczać horyzonty naszego poznania.

Wykład tłumaczony symultanicznie

WWW.HORYZONTYPOZNANIA.PL

WSTĘP WOLNY 

plakat_horyzonty_24_06