//Dlaczego nie działa, skoro „widzę, że działa”? – wykład Tomasza Garstki

Dlaczego nie działa, skoro „widzę, że działa”? – wykład Tomasza Garstki

22.04.2018 po raz kolejny odbędzie się na całym świecie, w tym również w Polsce, Marsz dla nauki. Klub Sceptyków Polskich wraz z innymi organizacjami i osobami wspiera ideę i organizację Marszu. Członek KSP, Tomasz Garstka, wygłosi w ramach wydarzeń towarzyszących Marszowi wykład w Warszawie. Temat wykładu: „Dlaczego nie działa, skoro „widzę, że działa”?”

Zarówno Kinezjologia Edukacyjna (znana jako BrainGym®) jak i Terapia Integracji Sensorycznej powstały przed upowszechnieniem standardów praktyki opartej na dowodach (czyli bazowania na winiakach badań efektywności prowadzonych wedle surowych zasad metodologicznych) oraz przed rozwojem metod neuroobrazowania. Postulowane przez twórców tych koncepcji mechanizmy okazały się nietrafne, zaś rekomendowane przez nich praktyki w świetle badań okazały się mało efektywne w pracy z dziećmi z zaburzeniami ze spektrum autyzmu czy we wspieraniu rozwoju dzieci zdrowych. Co sprawia, że mimo to wielu pedagogów, psychologów, terapeutów i rodziców dzieci stanowczo twierdzi: „To działa!”?

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Wykład odbędzie się:

Warszawa,  20 kwietnia 2018 roku, godz. 16:00, ul. Stawki 5/7, 00-183 Warszawa Sala 1 (Wydział psychologii Uniwersytetu Warszawskiego).

Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/

Zapraszamy do śledzenia wydarzeń towarzyszących na stronach organizatorów:

http://www.marszdlanauki.pl/

oraz na Facebooku:

https://www.facebook.com/Marszdlanaukipolska/