//Medycyna oczami sceptyka. O chorobie, zdrowiu i leczeniu

Medycyna oczami sceptyka. O chorobie, zdrowiu i leczeniu

MEDYCYNA OCZAMI SCEPTYKA. O CHOROBIE, ZDROWIU I LECZENIU. – Spotkanie – czwartek, 02 czerwca 2011, godzina 19:00, Wrocław, ul. św. Antoniego 23, www.falanster.pl

Dziś medycyna to biznes, a zdrowie to towar. Leczenie to skomplikowany układ powiązanych naczyń polityki, ekonomii i prywatnych przekonań lekarzy. Jednocześnie medycyna to jedna z najobszerniejszych i nie do końca zrozumianych dziedzin wiedzy, pełna mitów, zakorzenionych od wielu lat fałszywych przekonań. To wszystko otwiera bramy do licznych nadużyć.
W ramach comiesięcznych spotkań prowadzonych przez Klub Sceptyków Polskich w Falansterze zapraszamy na wykład Macieja Zatońskiego – lekarza, nauczyciela akademickiego i współzałożyciela Klubu Sceptyków Polskich. Będzie ono poświęcone zdrowiu, chorobie i medycynie. Dowiesz się dlaczego musimy chorować i dlaczego nie każdą „chorobę” należy leczyć, dlaczego dobry lekarz stawia mało diagnoz. Będziesz miał możliwość zrozumienia mechanizmu wykorzystywanego przez szarlatanów i pseudoterapeutów w „leczeniu” Ciebie i Twoich bliskich. Zapraszamy do dyskusji o tym, że to co naturalne nie zawsze jest bezpieczne i zdrowe.
Wstęp wolny. Klub Sceptyków Polskich i Falanster zapraszają!