//Neuromarketing „Neurodydaktyki” – audycja w RDC

Neuromarketing „Neurodydaktyki” – audycja w RDC

W sobotę 28 marca o godz. 10:00 w Polskim Radiu RDC wraz z redaktorem Tomaszem Stawiszyńskim  rozmawialiśmy m. in. na temat książki obecnej doradczyni MEN Marzeny Żylińskiej „Neurodydaktyka. Nauczanie i uczenie się przyjazne mózgowi” oraz reakcji na tę książkę Komitetu Neurobiologii PAN. Audycji można posłuchać online tutaj:

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania.

KN PANZ opinią KN PAN można zapoznać się tutaj: https://tomwitkow.wordpress.com/…/komitet-neurobiologii-pa…/

Pełna wersja opinii o książce napisanej przez prof. Jerzego Mozrzymasa znajduje się tutaj: http://www.cen.uni.wroc.pl/Pliki/Wydawnicza/22_fragment.pdf

Odpowiedź autorki książki na zarzuty KN PAN w tym miejscu: https://osswiata.pl/…/ostrzezenie-przed-niebezpieczna-neur…/

Kilka zdań komentarza do odpowiedzi autorki. Jeśli mówimy że liczba π=3,14 to jest to uproszczenie i można go dokonywać w imię przejrzystości i przyjazności przekazu. Jeśli mówimy, że liczba π=4,14, to jest to niewytłumaczalny błąd a robienie z tego błędu zalety jest zwykłym oszustwem. Autorka popełniła szereg podobnych błędów i stara się stworzyć wrażenie, ze uczyniła to celem zwiększenia przyswajalności swojego tekstu. To stara erystyczna sztuczka opisana przez Shopenhauera pod numerem 26 jako retorsio argumenti.

Zresztą cała odpowiedź, podobnie jak wypowiedzi w audycji radia TOK FM (link poniżej) stanowią rodzaj retoryczno-erystycznego koktajlu, mówiąc językiem autorki.

http://audycje.tokfm.pl/odcinek/24359