//Skąd wiemy co jest prawdą?

Skąd wiemy co jest prawdą?

Skąd wiemy co jest prawdziwe? Skąd wiemy, czy coś istnieje na prawdę? Jak odróżnić prawdę od mitu? Dlaczego wierzymy,  że choroby wywołują drobnoustroje, a nie – jak dawniej wierzono – opary wydobywające się spod podłogi (miazmaty)? Dlaczego „wierzymy” w fale radiowe? Czy wiemy, że nie ma bogów? Czy dinozaury żyły na Ziemi? Skąd wiemy kiedy to było? Czy atomy rzeczywiście istnieją? Czy istniały przed ich odkryciem? A co z gwiazdami odległymi tak bardzo, że jak ich światło po miliardach lat dotrze do naszych oczu mogą już nie istnieć od setek milionów lat? Czy można udowodnić, że coś jest prawdziwe? I czy można wykazać, że coś nie jest?

To nie są głupie pytania. To fundamentalne pytania dotyczącego naszego rozumienia świata i nas samych. Odpowiedź wcale nie jest oczywista…

Klub Sceptyków Polskich zaprasza na wykład dra Macieja Zatońskiego, który postara się odpowiedzieć na te pytania, wykazać czym jest nasza rzeczywistość i jak ją pojmujemy. Przedstawimy także fundament naukowego myślenia i zasady poprawnego eksperymentu naukowego i dowiemy się o najczęstszych błędach w eksperymentach naukowych.

Księgarnia-Kawiarnia FALANSTER, Wrocław, ul. Św. Antoniego 23, Sobota, 12 listopada 2011 roku, godzina 18:00.

Wstęp wolny. Klub Sceptyków Polskich i Falanster zapraszają!