//„Zdrowie psychiczne – mity i fakty” – warto przeczytać!

„Zdrowie psychiczne – mity i fakty” – warto przeczytać!

Wydawnictwo CiS dostarcza miłośnikom krytycznego myślenia kolejną książkę. Hal Arkowitz i Scott Lilienfeld od roku 2006 prowadzą „Scientific American Mind” rubrykę „Fakty i fikcje” poświęconą psychiatrii i psychologii. W książce „Zdrowie psychiczne. Mity i fakty” znalazły się wybrane teksty publikowane wcześniej w tej rubryce, zaktualizowane o najnowsze badania i teorie oraz kilka tekstów napisanych specjalnie z myślą o publikacji w książce.

Lilelienfeld jest współautorem m.in. książek „50 wielkich mitów psychologii popularnej”, „Pranie mózgu. Uwodzicielska moc (bezmyślnych) neuronauk” (tłumaczenia również wydane przez Wydawnictwo CiS). Arkowitz jest psychoterapeutą i prowadzi praktykę kliniczną.

Konsultantem naukowym polskiego wydania jest dr Tomasz Witkowski, współzałożyciel Klubu Sceptyków Polskich, znany czytelnikom zainteresowanym sceptycznym spojrzeniem na psychologię m.in. z książek takich jak „Zakazana psychologia” (tom 1 i 2), „psychology Gone Wrong” (współautor: dr n.med. Maciej Zatoński, również współzałożyciel KSP), „Psychology Led Astray”.